| myiau a întrebat:

Pentru a fi salvamont, ce e necesar sa faci si ce conditii trebuiesc indeplinite

Răspuns Câştigător
| victorandrei a răspuns:

In prima faza trebuie sa devii aspirant intr-o echipa Salvamont, trebuie sa mergi la ei si sa le spui ca vrei sa incerci.
stiu ca cel putin 2 ani de zile trebuie sa mergi cu ei, in acest timp nu vei avea un salar, nu vei avea echipament de la ei; ai drepturi in refugii, ai un loc in masinile lor.
Dupa aceasta perioada echipa se decide daca esti facut pentru asa ceva, daca da.te vor trimite la aceste scoli care din cate stiu eu se fac in felul urmator:

-scoala de vara - incepatori - avansati

-scoala de iarna - incepatori - avansati