| xXNikeXx a întrebat:

Pentru admiterea la facultate ca sa devin inspector opc ramura (industrie alimentara) ce materii se bazeaza din ce materii voi da examen pentru a intra la facultate
p.s tin sa precizez ca sunt la mate-info

1 răspuns:
| Nicoleta a răspuns:

Exista specializarea "Controlul şi expertiza produselor alimentare" in cadrul universitatii Agronomice. Anul acesta nu s-a dat examen de admitere, insa pe viitor nu se stie.
Vei studia in timpul facultatii putina matematica, chimie si bineinteles discipline de specialitate.

http://www.uaiasi.ro/admitere/rezultate-finale-admitere-2012.php