| Bratu_Ionut_1995 a întrebat:

Ce facultate de info din Bucuresti e mai buna si nu se intra cu examen de admitere la mate? si care este programa din care se da examenul la info?

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este totuși o facultate de informatică, da?
Învață, este normal să dai examen de admitere!
Vezi pe site-ul lor.
Pa, pa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Chiar daca scapi la admitere de matematica nu ai sa faci fata fara aceasta disciplina. Ai destule cursuri cel putin in primul an care o sa iti puna probleme mari daca nu te descurci cu matematica.

La urma urmei programare serioasa fara matematica nu se prea poate

| OnuOnulică a răspuns:

Buna
O sa vezi la momentul oportun.
Se intra cu examenwinking

| JucărieLEGO a răspuns:

Pai toate facultatile serioase cer matematica, chiar si daca n-ar cere admitere tot o sa te lovesti de matematica prin facultate.
Dar daca vrei o parere personala, admiterea la Universitate mi se pare mai usoara la matematica decat la informatica.

| LucianStroe a răspuns:

Daca esti varza la matematica, n-ai nici o sansa sa faci informatica. Apuca-te de cules urzici si loboda.

| Wehrmacht a răspuns (pentru LucianStroe):

Esti cumva in acest domeniu?

| LucianStroe a răspuns (pentru Wehrmacht):

Stiu perfect ce vorbesc, informatica fara matematica nu se poate. Nu trebuie sa fiu in domeniu, dar programez destul de des.

Tu intai pune mana pe carte si apoi sa emiti pretentii.

| Bratu_Ionut_1995 explică (pentru Wehrmacht):

Sunt pe profil real mate-info intensiv deci cam da