| EllaAndreea1655 a întrebat:

Pentru admiterea la medicina am nevoie de nota din bac? Iar daca vreau la medicina inseamna ca nu mai dau bac la biologie (sunt pe profil stiintele naturii)?

Răspuns Câştigător
| isemilia a răspuns:

Daca vrei il dai la biologie, daca nu il dai la altceva, in functie de specializare. (ai materiile mai sus) Proba scrisa la alegere o dai oricum ar fi (presupunand ca nu echivalezi proba) acum depinde doar ce materie alegi tu. Dar doar pentru ca mergi la medicina asta nu inseamna ca nu mai poti da BACul la bio sau ca nu mai dai proba la alegere.

4 răspunsuri:
| isemilia a răspuns:

La medicina se da admitere. Cum adica nu mai dai BAC la bio ca vrei la medicina? Vrei sa dai BACul la biologie, il dai la biologie; nu vrei sa il dai la biologie, il dai la fizica / chimie / informatica.

| EllaAndreea1655 explică (pentru isemilia):

Noua ne-a spus o profa ca cei care vor la medicina nu dau bac la bio

| Eireann a răspuns (pentru EllaAndreea1655):

Nu era bine informata sau nu s-a exprimat cum trebuie. Dai bacul comform profilului, nu conform optiunilor la facultate.

| isemilia a răspuns (pentru EllaAndreea1655):

Daca vrei il dai la biologie, daca nu il dai la altceva, in functie de specializare. (ai materiile mai sus) Proba scrisa la alegere o dai oricum ar fi (presupunand ca nu echivalezi proba) acum depinde doar ce materie alegi tu. Dar doar pentru ca mergi la medicina asta nu inseamna ca nu mai poti da BACul la bio sau ca nu mai dai proba la alegere.

| Smolbean a răspuns:

Pt medicina trebuie admitere. Nu ai nevoie de nota din bac