| AnonimD a întrebat:

Pentru Facultatea de Automatica si Calculatoare trebuie sa am cat de cat cunostinte de informatica? Avand in vedere ca la admitere dau examen doar la matematica. In cadrul facultatii, informatica se preda de la 0? Sau trebuie sa invat in particular bazele informaticii?

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Unde ai vazut tu ca dai examen doar la mate? Dai la mate si la fizica. Si crede-ma, nu e chiar asa usor la examen, mai ales ca automatica si calculatore (Daca ne referim de politehnica) se intra cu medii destul de mari(colegi de ai mei au intrat cu 9 si ceva abia la taxa). Deci da, o sa ai nevoie de informatica. Nu te baza ca iei de la zero, pentru ca se cam zboara prin materie.

| Dugalle a răspuns:

Nu neaparat.

Eu am terminat umanul si sunt la automatica si calculatoare anul 2 specializarea Ingineria Sistemelor. Nu stiam nimic, nu programare, nu mate, nu electrotehnica, nimic dar am invatat in timp si acu stiu chestii.

| SatanicBear a răspuns:

Am un prieten la automatica in Bucuresti si, aparent, programarea se face de la 0, deci nu ai nevoie de cunostinte in domeniu.

| Caduceus a răspuns:

Nu te poti duce "planta" pentru ca restul colegilor tai categoric vor fi foarte straluciti!
Ar trebui sa te pregatesti!
Bafta!