| AlinaMihaela1506 a întrebat:

Stie cineva ce facultate ar trebui sa urmez ca sa lucrez in domeniul IT? Mai exact, ce departament. Sunt din Craiova si aici am doar 2 optiuni: departamentul de informatica din cadrul Facultatii de Matematica si Stiinte ale naturii si mai este Facultatea de Automatica, Informatica si Calculatoare, dar acolo nu as sti ce departament..rog sa raspunda doar cei care stiu sigur! Va multumesc!

3 răspunsuri:
| justjohn a răspuns:

Http://ac.utcluj.ro/

http://etti.utcluj.ro/

uite 2 facultati te asigur ca dupa ce termini o sa iti gasesti de lucru!

| AlinaMihaela1506 explică (pentru justjohn):

La Craiova dau! Nu pot la Cluj.

| CataC a răspuns (pentru AlinaMihaela1506):

Buna

Oricare din cele doua. Daca nu ti-e frica de admitere, mergi pe Automatica, sectia de Calculatoare (romana).
Avantajul automaticii e ca unii profesori si aproape toti asistentii lucreaza in domeniu, ai mai multe sanse sa te faci remarcata si sa re lipesti de un job.
Multa bafta