| Roza21 a întrebat:

Pentru la facultatea de medicina fara taxa conteaza si media din liceu? Imi spuneti si mie pe scurt cam cum se procedeaza? Multumesc happy

5 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

In primul semestru atat ar putea sa conteze, depinde cum e la fiecare facultate, exact ponderea mediei, nota din liceu, nota de la bac si nota de examenul de la facultate.

Din al doilea semestru se ia in considerare media avuta in primul semestru, si tot asa. Deci daca ai intrat la cu taxa poti sa treci din al doilea sem la fara taxa, si invers.

Sa te uiti pe site-ul facultatii de medicina care te intereseaza (iasi, bucuresti, cluj, etc) si vezi exact care e procentajul fiecarei medii la admitere.

| cristianorudi7 a răspuns:

Cum sa nu conteze, este o parte din medie, cealalta este cea de la bac

| furcu a răspuns:

La UMF Carol Davila nu conteaza deloc

| lorycykcl a răspuns:

Da conteaza. de exemplu la umf iasi media de admitere se calculeaza asa : 60% nota de la examenul de admitere, 30% media din anii de liceu si 10% media de la bac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza