| anonim_4396 a întrebat:

Pentru o viitoare profesie in comunicare, care accent al limbii engleze vi se pare mai fain, cel britanic sau cel american? Sa stiu la care sa exersez, ca acum le alternez

7 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Nu cred ca are vreo importanta... trebuie o liba engleza cat mai fluenta si corecta.

cami
| cami a răspuns:

Cel britanic. [d. p. m. d. v]

auran
| auran a răspuns:

Cel britanic imi pare mai corect si mai cald, cel american pare ceva brutal dar, conteaza de persoanele cu care intri in contact pentru ca in mare majoritate il folosesc pe cel american
Bafta

| hândel a răspuns:

Desi cel britanic are un farmec aparte, il prefer pe cel american.

| turtl3 a răspuns:

Cel britanic e mai elegant.

| J7anine a răspuns:

Cred ca e total irelevant care accent ni se pare noua mai fain... Mai curand orienteaza-te dupa tipul de post pe care-l vrei si intereseaza-te ce accent iti trebuiewinking. Si in Australia vorbesc foarte colorat happy

| giovana a răspuns:

Cel britanic.