| Legion7X a întrebat:

Ce folosiți cel mai des accentul Britanic sau American în pronunțarea limbii engleze?

Răspuns Câştigător
| eMeR a răspuns:

In pronuntarea limbii engleze este mai raspandit accentul american decat cel britanic desi, personal accentul britanic il gasesc mult mai atragator.

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

American, e destul de normal pentru ca ma uit la seriale si filme americane + majoritatea filmuletelor de stiri/documentare.

| RAY a răspuns:

American

| SG1995 a răspuns:

Romanesc, desi accentul britanic imi place.

| Legion7X explică (pentru SG1995):

Eu știu că accentul Românesc dar totodată sună și ca o pronunție de joasă claritate pentru nativi.
Eu vorbesc de o conversație în care românul încearcă să-și îmbunătățească pronunția după ce a ajuns la un anumit nivel.

Ex hardship = [hadship], first={făst}, started= {stated}, heard={hăd}, before={befo}, car ={ca} stil Britanic.

| SG1995 a răspuns (pentru Legion7X):

I know, I watch british series like Doctor Who and Sherlock.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nici unul ca nu suntem nici englezi nici americani, poate unul romanesc.

| PainTech a răspuns:

Accentul romanesc, nu e chiar usor sa scap de el.

| BlueDark a răspuns:

Cel frantuzesc laughing

| Legion7X explică (pentru BlueDark):

Nu prea îmi place deloc franceza cu toate că sună foarte romantic

| Apollo007 a răspuns:

Intotdeuna vei avea accentul tau romanesc. Nu vei scapa de el niciodata. Problema pe care am intalnit-o cel mai des in UK e ca fiecare zona are accentul ei. Desi engleza mea e buna ei pronunta diferit si trebuie sa te adaptezi accentului local.