| costinatina a întrebat:

Poate cineva sa imi dea detalii despre urmatoarele facultati:Inginerie economica industriala, Constructii civile, industriale si agricole, Inginerie si management in industria turismului si Comunicare si relatii publice?
Ce meterii se fac si ce poti profesa dupa ce termini facultatea?

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

" Ingineria economica industriala", "inginerie si management in industria turismului" sunt hibrizi creati/inventati de catre universitatile tot mai nesatule de cati bani atrag din taxe. In afara de fac. de "constructii civile, industriale si agricole" care are o sansa de a-ti fi de folos in viitor( dupa depasirea crizei! ) toate cele enumerate te condamna la somaj pe termen lung sau pentru totdeauna in sensul ca, dupa absolvire, nu-ti vei putea" valorifica " diploma. Numai bine!