| Sunshine123 a întrebat:

Poate fi categorisita specializarea de resurse umane ca :,, slabuta"? Nu se poate castiga mult in acest domeniu? Sau e vorba de faptul ca nu poti evolua in cadrul acestui domeniu. Comparatii Romania vs UE?

1 răspuns:
| RoCkKiD a răspuns:

Salariile depind si de domeniul companiei in care lucrezi, daca prinzi un post de HR intr-o companie IT poti ajunge la un venit bunicel.

Specializarea in sine nu e rea doar ca daca nu ai sansa sa prinzi un post la o companie multi nationala o sa faci leasing de personal unde e munca de chinez batran. Am zis sansa pentru ca HR-ul la noi e in mare masura o gluma si angajarile se fac dupa ureche atat timp cat CV-ul arata relativ decent.