| anonim_4396 a întrebat:

Poate o persoana care uraste biologia sa intre la medicina si sa se descurce la facultate?

3 răspunsuri:
| Porcusorul a răspuns:

Daca urasti biologia, eu cred ca n-ai nicio sansa sa intri macar la o facultate respectabila de medicina. Iar daca printr-o minune esti admis, cred ca dupa o luna nu vei mai da pe la cursuri. Este ca si cum ai uri calculatoarele, dar vrei sa dai la IT.

| SilviaPunct a răspuns:

Daca te referi la anatomia si fiziologia omului, nu prea ai cum. Totusi, pe parcursul facultatii inveti lucruri mai in detaliu, nu mai ai treaba cu bucatica aceea de materie de la admitere. La un moment dat totul se leaga si e frumos.

| FaraNume1249 a răspuns:

De ce ai vrea sa mergi la medicina daca nu iti place biologia? Nu poti sa fii doctor fara sa inveti anatomie si fiziologie, nu e o meserie pe care sa o faci dupa ureche! Sunt 10 ani de scoala si daca o faci pentru bani sau mai stiu eu ce, nu numai ca n-o sa iti placa, nici n-o sa te pricepi si nici n-o sa merite happy