| ddlovato92 a întrebat:

Poate un student strain sa vina la facultatea de limbi straine/relatii cu publicul din Bucuresti? fara sa stie lb romana. adica exista cursuri in limba engleza?

4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

In Cluj e plin de studenti straini. Ei fac un an de pregatire in care invata romana si dupa aceea fac cursuri ca si ceilalati studenti.

| neutrino a răspuns:

Atunci cand cineva doreste sa faca o facultate in alta tara, trebuie sa stie limba respectiva, indiferent de specialitatea pe care doreste sa o frecventeze. Daca nu o stie, trebuie in primul rand sa urmeze cursurile de pregatire in limba dorita si dupa aceea facultatea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru studentii straini exista un an pregatitor de limba romana. Ce va studia, este alta poveste.

| ma3 a răspuns:

Ba da, se da examen la doua limbi. cred ca exista sansa sa poata studia in Romania, dar cred ca doar la taxa