| Mara1234510 a întrebat:

INTREBARE LEGATA DE FACULTATEA DE LIMBI SI LITERATURI STRAINE (din Bucuresti): Buna! Stie cineva daca la FLLS se pot alege 3 specializari pentru sectia de filologie? Stiu ca la admitere trebuie sa iti alegi o combinatie de limba A+ limba B, dar ma intreb daca exista oare posibilitatea de a alege limba A+ limba B+ inca o limba B. Am tot cautat pe internet daca poti face 3 limbi in acelasi timp in cadrul facultatii, dar nu am gasit mare lucru. Eu ca limba A imi voi alege sigur engleza, iar la B nu stiu ce sa aleg dintre romana si italiana si mi-as dori foarte mult sa am posibilitatea de a le alege pe amandoua. Daca e vreo persoana care cunoaste bine aceasta facultate sau care a invatat acolo, va rog mult sa ma ajutati! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Nu ca o specializare reala. La Litere in Cluj, unde am facut eu, puteai alege o a treia limba ca un optional, dar cand terminai pe diploma de licenta le aveai doar pe primele 2.

| Mara1234510 explică (pentru Wr3nch):

Am inteles. Multumesc mult!

1 răspuns: