| RobertG101 a întrebat:

Pot sa lucrez ca asistent medical de balneofiziokinetoterapie si fara sa fiu de 10? Sunt cursant la Scoala Postliceala FEG Iasi in primul an si nu fac mai nimic din specializarea mea si am o gramada de informatii de asimilat, iar eu cum urasc sa tocesc invat mai eficient practic sau kinestezic pe bucati mici. Tin sa mentionez ca fac practica doua zile pe saptamana si mai mult ajut asistente generaliste, dar ma gandesc ca vara sa fac voluntariat la spitalul de recuperare la specializarea din care fac parte. Este o idee buna?

1 răspuns:
| tudorlaura a răspuns:

Da, practica este cel mai bun mod de a aplica notiunile care le inveti, desigur ca trebuie sa inveti si baza si termenii pentru a nu te simtii pe dinafara daca un cadru calificat te v a intreba ceva. continua cu practica si voluntariatul! bafta