| elenavrs2791 a întrebat:

Poți avea doua profesii in același timp?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poti, dar nu vei fii capabil sa faci nici una corect si normal, fiindca esti obosit de la cealalta.

| Frank51 a răspuns:

Da, eu sunt inginer în 2 locuri, la stat și la privat, trebuie doar să te potrivești la program, eu lucrez hibrid și am timp liber prea mult încă.

| Yuoia a răspuns (pentru Frank51):

Asta nu inseamna 2 profesii, domnu' inginer. Aseta sunt doua locuri de munca. Profesiile sunt in domenii diferite.

| Frank51 a răspuns (pentru Yuoia):

Poți avea și 5 profesii, dar când ai timp să le faci pe toate? Nu e mai eficient să activezi în aceeași profesie?

| Holiday a răspuns:

Da.

| gabicoo a răspuns:

Da. Numai să reziști.

| Yuoia a răspuns:

Poti. Daca le studiezi pe amandoua.
Poti fi si avocat si economist. Si profesor de fizica dar si jurnalist. Etc.
Sau "in acelasi timp" te referi la doua locuri de munca? Cam greu. Cum te descurci cu timpul? Daca intr-adevar lucrezi, nu freci menta.

| anonim3248 a răspuns:

Poți să ai 2 - 3 profesii.

| newaccountbye a răspuns:

Da, de ce nu?

| floruits a răspuns:

Da, desigur!