| Bobby711 a întrebat:

Poți face 2 facultăți in același timp?

Răspuns Câştigător
| Daz01 a răspuns:

Poți face câte facultăți vrei dacă poți face față. Doar una dintre ele poate fi la buget maxim 4 ani. Adică, dacă faci prima dată administrație publică care are 3 ani și după faci dreptul poți beneficia de un an la buget la cea de a 2a facultate

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Spune-ne ne tu, poți? (adică te duce?)

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți, dacă reușești să înveți în acelaș timp pentru ambele.

| CodrutElian1990 a răspuns:

O oarecare greutate este cu examenele, deoarece s-ar putea suprapune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Una la fără frecvență.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai bani poti face si 5 facultati in acelasi timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, dar poti face maxim una la buget, sau chiar pe ambele la taxa.

| aneliram a răspuns:

Da. Insa, ai dreptul doar la o facultate in regim fara taxa.

| ariannakaterine a răspuns:

Da, o facultate va fi la stat, iar a doua facultate va fi la privat, adică cu taxă. Dar cred că o să îți fie greu, știi vorba că "cine alearga după doi iepuri nu prinde niciunul".

| marius22x a răspuns:

Poti face doua facultăți in acelasi timp, însă unava fi la taxa. La a doua vei plati taxa la care vrei tu. Nu poti face doua facultati la buget, nici in acelasi timp, nici dupa cativa ani. De asemenea la bursa te afectează, iei doar la o facultate. In rest le poti face pe amândouă.

| mariusalex2019 a răspuns (pentru marius22x):

Una la buget ( la stat) si a 2a la taxa