| mariuschakra12 a întrebat:

Poți gati și să faci bani?

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Numai de ar fi o meserie care te plateste ca sa gatesti... hmmm

| sierra1 a răspuns:

Ca bucătar, din plin!

| mihai69 a răspuns:

Ca chef, da.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Normal.
Dar trebuie sa te califici, pentru a lucra in alimentatie publica. Sunt importante analizele periodice si normele de igiena.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Desigur. Iti faci un canal YT pe zona asta. Posibil sa nu iasa mare lucru, cel putin la inceput, dar AI PUTEA ajunge sus. Sau nu...

| Catrice a răspuns:

Dacă te pricepi, da.

| gabicoo a răspuns:

Doar dacă ești Chef! Dacă nu atunci poți să "gătești" o spargere!

| Werrich a răspuns:

Nu, bucatarii din restaurante gatesc din pasiune, nici nu vor sa auda de bani.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Sigur! Te angajezi ca bucătar!

| Adrian5575 a răspuns:

Da. Faci un curs de bucatar (in jur de 800lei parca) si te angajezi ca ajutor de bucatar pentru inceput, apoi ca bucatar si castigi 4000lei minim, daca te pricepi iei mai mult.

| DataScience a răspuns:

Iti deschizi fast food/restaurant, canal Youtube/blog pe care vinzi si o carte de bucate, pui anunt ca te oferi ca bucatar personal pentru suma care o consideri din orasul in care esti daca esti din oras.