| mariuschakra12 a întrebat:

Poți să te faci bucătar și fără curs?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Intrebaseși ceva, răspunsei - nu-i frumos să pleci așa fără să zici și tu măcar un "merci", zvârlit peste umăr. Este?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Cursurile de bucătari sunt scurte, de ce să nu faci și să nu ai un salariu mai mare? Poți și fără, dar începi de la vase, apoi te bagă ucenic și e destul de mult de muncă...

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Da sunt singurul bucătar fără diplomă și lucrez cu 5 femeie bucătărese cu experiența de ani grei și au toate diploma am învață de la ele totul și sunt niște doamne de excepție de nota 10+ am Învățată de la ele multe și despre viața și in Bucătărie sa gătesc poți sa fi bucătar și fără diploma 100% când am venit la ele și le-am zis aveți nevoie de Ajutor de bucat mi-au zis ce sti sa faci le-am zis
Nimic nimic și mi-au zis nu vrei sa înveți le-am zis ba da și le-am zis adevărul aca am bucătăria in sânge apoi am vorbit cu ele o ora așa și am început sa lucrez cu ele mau învățat multe și încă învăț enorm de multe de la ele sunt enorm de norocos ca am dat de niște așa femei așa oamenii poți sa fi bucătar și fără diploma este de ajuns sa vrei sa muncește cu adevărată pentru tot ce-ți dorești in viața