| ElGreco88 a întrebat:

Poti urma o scoala de ofiteri / subofiteri daca porti ochelari? Rog sa raspunda doar cei care sunt in cunostinta de cauza! Multumesc anticipat

3 răspunsuri:
| stpu a răspuns:

Medicul care iti face fisa medicala decide acest lucru.
Poti fi acceptat, dar exista anumite criterii cunoscute de medicii militari.
Poti cere informatii la Centrul Militar din judetul tau...

| ElGreco88 explică:

Scuze, dar nu e frumos sa dai copy - paste! Acest raspuns l-ai copiat de la o intrebare pusa tot de mine! Ghinion. Oricum mersi.

| bya97 a răspuns:

Pai..depinde cat de mari ai dioptriile. Eu cel putin am vrut la liceu militar dar nu am reusit pentru ca dioptriile mele nu s'au incadrat...dar totusi incearca si afla informatii si de la medici...ei ar trebui sa stie dar totusi incearca.winking