| sgbadea a întrebat:

Profilul matematica-informatica a unui liceu dupa 4 ani ce calificari ai ce poti profesa in ce directie te ajuta daca nu mergi la facultate, ce poti face?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Liceele teoretice nu iti ofera nicio calificare speciala.

| ArtemixAnne a răspuns:

Hey..In clasa a 12 vei da o proba de atestat la informatica, iar daca iei acel atestat cu un punctaj mare iti da o diploma cum ca ai o specializare in domeniul asta si poti profesa ca IT-ist sau ca si programator calculator fara ca sa faci o facultate.

| ArtemixAnne a răspuns:

Hey.In clasa a 12 a vei da o proba de atestat la informatica, iar daca vei lua punctaj maxim vei primi o diploma cum ca ai o specializare in profesia informatici si poti profesa ca si It-ist sau ca si programator calculator fara ca sa urmezi o facultate. Sper ca te-am ajutat?