| Cornel320 a întrebat:

As vrea sa stiu si eu ce module sunt la profilul Matematica-Informatica(la liceu).

3 răspunsuri:
| dyana31 a răspuns:

Module? As putea sa te ajut pentru ca sunt la mate info dar nu stiu la ce te referi cand spui module...

| Cornel320 explică (pentru dyana31):

Ce materi specifice sunt la mate info.

| dyana31 a răspuns (pentru Cornel320):

Dupa cum spune si numele materiile de baza sunt matematica si informatica... apoi urmeaza fizica, chimia.
Eu sunt la mate info intensiv info si in clasa a9a (acum sunt a10a) aveam 4 ore de mate pe saptamana, 5 de info (in afara de TIC), 3 de fizica, 2 chimie...
La anul voi avea 6 sau 7 ore de info si crede-ma ca nu este usoara deloc, asta e parerea mea.
Insa la mate info simplu programul este mult mai lejer, privitor la informatica. Vei avea 2 ore pe saptamana si 5 ore de mate.
Daca nu iti place matematica, informatica(programare), fizica si chimie nu te sfatuiesc sa-ti alegi acest profil.

Întrebări recente