| supremxxxoxo a întrebat:

Putin Ajutor: Am trecut azi activitatea de la Facultate. Am pus sah pentru ca nu doresc sa mai pierd vremea cu activitati mai energice. Eu oricum fac inot si tras de haltere. Intrebarea este: Mai pot schimba activitatea cand incep cursurile in octombrie sau mai tarziu in caz ca poate nu voi sta "degeaba la sah", macar sa ma duc la inot competitiv daca tot voi fi "stresat" cu activitat? Stiti sigur daca pot schimba?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Poti sa faci schimb cu cineva sau sa vorbesti cu profesorul respectiv sa te primeasca. Dar nu ar trebui sa te stresezi, nu o sa dureze mai mult de un semestru activitatea asta.

| supremxxxoxo explică (pentru Bondarel99):

Nu ma stresez, deci se poate? Nah, am vazut acolo ca activitatea inot dureaza de la 14 la 16, de aia am pus sah. Dar daca trebuie si acolo foarte des si cate 2 ore macar sa ma deranjez cu inotul

| Bondarel99 a răspuns (pentru supremxxxoxo):

Depinde de facultate, daca esti la o facultate de sport poti avea mai multe semestre, daca esti la o facultate care nu are legatura cu sportul faci maxim 1-2 semestre. Asa e in general la disciplinele liber alese, ai voie sa te muti in prima saptamana ca poate nu iti place la una si vrei la alta. De regula se poate, mai conteaza si ce profesori ai, poate dai de unul foarte strict laughing dar nu cred.

| supremxxxoxo explică (pentru Bondarel99):

Am ales sah, daca nu imi place as opta pentru inot. Eu oricum fac inot "acasa". Sunt pe programare calculatoare. Profesor de sah? Sau vine un tocial din anul 3 si ne invata pe noi bobocii? Multumesc mult, am dat deja funda, nu am ce face

| Bondarel99 a răspuns (pentru supremxxxoxo):

Pai trebuie sa vina un profesor calificat, adica cineva care e familiarizat cu domeniul si are si cursul psihopedagogic care e necesar oricui vrea sa predea in orice institutie de invatamant. Deci un student de anul 3 sau orice an cam iese din discutie.