| alienkros a întrebat:

Realizati un top al facultatilor de mangement din Romania(inclusiv din cadrul universitatilor) Funda

1 răspuns:
| mixxjim a răspuns:

Iti dai seama ca ar trebui sa fie cineva care a studiat la toate, sa-ti poata face un top, si ca nu exista asa ceva? laughing Evident ca pe primele locuri sunt cele din institutiile de invatamant de stat, in categoria asta pe locurile fruntase sunt cele din institutiile de profil cu vechime, cum ar fi din cadrul Academiei de Studii Economice din Bucuresti sau din universitati similare din Iasi sau Cluj (cele vechi, cu experienta serioasa in predare). Tinand cont de asta, important este sa fie una aproape de casa, daca esti din Bucuresti ar fi stupid sa te duci sa faci facultatea la Cluj sau la Iasi si invers - sunt implicate multe aspecte si cheltuieli (cazare, mancare, transport etc.) care nu intotdeauna sunt la indemana tuturor.