| Marshmallowsandchocolate a întrebat:

Bună ziua! Aș dori și eu să știu, în cadrul universităților/facultăților, care dintre ele au departament de limbi moderne aplicate (limba A-engleză, limba B-germană mai precis, dar se poate si limba B-italiană/spaniolă etc) cu program de limba B pentru începători. Se poate și departament de traducere și interpretare. Știu doar de Facultate de Limbi și Literaturi Străine din București și mi-ar place să pot considera și alte opțiuni. Mulțumesc!

1 răspuns:
| toniela a răspuns:

Hmm nu stiu sa iti spun sincera sa fiu
daca te ajuta sunt unele cursuri online de limba germana pentru incepatori pe www.germanaonline.ro sau pe www.invatagermana.ro
asta in cazul in care nu ai gasit departamente de limbi moderne aplicate de incepatori pe limba germana