| AtashiNoBakaDesu a întrebat:

Din ce se da examenul de admitere la Limbi Moderne Aplicate din cadrul facultatilor de Stiinte si Litere?

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"Domeniul Limbi Moderne Aplicate

21. Specializarea limbi moderne aplicate

două limbi străine: engleză sau franceză în combinaţie cu una dintre limbile engleză, franceză, germană, rusă, italiană, spaniolă(3 ani, cu frecventa)- linia de studiu: română

Criterii de selecţie pentru domeniul Limbi moderne aplicate:

Probă de competență lingvistică la cele două limbi ale specializării cu pondere 50% în media de admitere
Media la examenul de bacalaureat cu pondere 50% în media de admitere." - SURSA :
http://admitere.ubbcluj.ro/ro/licenta/facultati/litere/

Toate cele bune.