| MariusCristianCMC a întrebat:

Recomandare de cursuri care m-ar ajuta sa imi gasesc un loc de munca in strainatate pe un salariu atractiv?

2 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Cisco

| laSoledad a răspuns:

Cursurile pentru formare profesionala le gasesti la Agentia Pentru Ocuparea Fortei de Munca din orasul tau si sunt gratuite (subventionate de stat). Tot agentia asta are un program EURES, care se ocupa cu mobilitatea oamenilor in strainate la munca. Ei au o lista de angajatori din strainatate care au nevoie de oameni la munca, iar daca te duci la agentie, ei iti vor spune mai multe, iti vor lua un interviu sa vada daca te califici, daca nu, te vor trimite la formare profesionala (cursuri) si iti vor face legatura cu angajatorii din Romania sau din strainatate (Uniunea Europeana).