| mr21 a întrebat:

Sunt locuri de munca in strainatate cu salariu minim de 1000 de euro?

3 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Majoritatea locurilor de munca din strainatate sunt cu minim 1000 de euro pe luna daca e vorba de un full time. Salariu minim difera de la tara la tara, dar in europa nu cred ca scade sub 1000 de euro pe luna. poate doar prin Bulgaria, Ungaria... Dar in tarile mai dezvoltate, nu.

| pufulescu a răspuns:

Da, de exemplu in Germania. Salariul minim pe economie este de 1000 euro net, adica in mana.

| PublicName330 a răspuns:

In strainatate pot fii salarii chiar peste 1000 de euro, in Romania cred ca maxim 1000