| anonim_4396 a întrebat:

Sa dau la facultatea de ecologie sau la UNATC la actorie? Nu ma pot decide

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Poti fi actor daca ai talent si fara studii. Mai degraba inscrie-te la un curs de teatru in paralel cu facultatea.

2 răspunsuri:
| ALGator a răspuns:

Poti deveni actor si daca iti asiguri o alta profesie ca rezerva. Pentru partea de actorie te implici de exemplu in cercuri de teatru sau film pentru amatori, faci figuratie etc ca sa patrunzi in miscare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La UNATC nu intră oricine în primul rând.big grin Foarte slabe șanse să fii actor în România fără studii.