| wordsworth a întrebat:

La facultatea de psihologie sau la actorie?
Parerea voastra. Eu chiar nu ma pot decide. straight face O alta optiune ar mai fi si jurnalismul.

9 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

In functie de ce calitati ai, eu as prefera psihologia.

| Pricked a răspuns:

Depinde de trasaturi (si calitati).

Eu as opta pentru psihologie.

| cristimihailov a răspuns:

Incearca la medicina, daca tot o faci.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Cele mai inutile facultati pe care le-ai putea face sunt jurnalismul si chimia. Asta o stiu de la cineva care a terminat facultatea de chimie si scrie articole.
Din psihologie se poate castiga doar daca esti bun iar ca sa fii bun trebuie sa ai niste suruburi lipsa la mansarda.
Ramane actoria dar acolo daca nu ai un talent nativ degeaba te duci.
Propunerea mea, mai gandeste-te... Daca esti o persoana normala care are prieteni si intreprinde activitati normale (iese in oras la film, la o cafea, la o bere, la shoppingm etc) nu ai ce cauta la niciuna din facultatile de mai sus. Orienteaza-te si tu spre politehnica, medicina (inclusiv medicina dentara), arhitectra, constructii, contabilitate, drept, agronomie sau daca nu te ajuta capu poti face ceva gen mediu sau logistică. Vanzarile, administratrea afacerilor si marketingul poti sa le faci doar in afara, la noi sunt jalnice toate facultatile care te invata asa ceva, sau mai bine zis care nu te invata.

| ElenaSA a răspuns:

Cu actoria este greu sa faci cariera. Ai nevoie de efort, rabdare, oameni care sa te recomande altora. Poate ca este mai bine spre Psihologie sau Jurnalism.Depinde ce-ti doresti sa faci si la ce te pricepi.

| diaac a răspuns:

Pentru mine, am ales psihologie, pentru ca asta voiam sa fac in viata. Ca sfat pentru tine, iti recomand nu o anume facultate, ci sa te gandesti ce vrei sa studiezi pentru cel putin trei ani si in ce domeniu te vezi lucrand zi de zi mai tarziu. Cred cu tarie ca o asemenea decizie nu ti-o poate impune nici macar un parinte sau profesor care te cunoaste bine, cu atat mai putin cineva pe net care nu te cunoaste. Fiecare are propriile preferinte si talente. Succes!

| CartoonN a răspuns:

Si eu tot psohologia as alege-o, doar ca nu stiu ce sanse ai dupa facultate sa profesezi, bine nici la actorie sau jurnalism nu vad sanse...ok ok nici la vreo alta facultate nu vad sanse ca dupa ce-o termini sa profesezi fix ce-ai facut la facultate.Trist...

| Anaşigeorge a răspuns:

Actorie,este o meserie superba

| BeBBe24 a răspuns:

Psihologie clar