| Kisses a întrebat:

Sa fac postliceala de asistent de farmacie (AMF) sau cea de asistent medical generalist (AMG)? Cu care as avea mai multe șanse sa mă angajez? A terminat cineva una dintre acestea?

2 răspunsuri:
| GYGYLATINO a răspuns:

Eu sincer ti-as recomanda asistent medical generalist ca in viitor poti sa devi medic generealist bafta asta depinde de tine ce ti place tie mai mult din cele doua

| PeFuga a răspuns (pentru GYGYLATINO):

Nu are cum sa devina medic daca face asistenta medicala! Doar cu facultatea de medicina poti deveni medic.