| Kisses a întrebat:

Sa fac postliceala de asistent de farmacie (AMF) sau cea de asistent medical generalist (AMG)? Cu care as avea mai multe șanse sa mă angajez? A terminat cineva una dintre acestea?

Răspuns Câştigător
| Gabriell1992 a răspuns:

Nu conteaza de unde ai diploma, salariile sunt la fel! Dar acum depinde de tine, daca vrei sa ramai in tara, nu-ti recomand niciuna dintre variante, probabil te intrebi de ce, ei bine, daca vrei sa ramai in Romania dupa absolvire, trebuie sa iti platesti postul, iar un post de A.M.G intr-un spital ajunge chiar la 15.000-16.000 de euro. Daca vrei sa mergi in strainatate, axeaza-te pe A.M.G, ca A.M.F nu vei gasi nici-un post liber.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am terminat, dar ti-as sugera asistent de farmacie. Este o munca destul de simpla si frumoasa, se plateste si bine si tot am vazut domnisoare care s-au angajat pe la farmacii recent

| Kisses explică:

Nu cred ca se plătește așa bine dacă ai diploma de postliceala.

| Kisses explică:

În străinătate vreau sa merg.

| Gabriell1992 a răspuns (pentru Kisses):

Atunci du-te la A.M.G. Iti dau un sfat, daca alegi sa faci o meserie pentru bani, iti va fi greu toata viata, vei avea regrete tot timpul, te vei plange tot timpul, iti vei varsa nervii pe alte persoane. Daca tie-ti place aceasta munca, go for it!