| radux3 a întrebat:

As vrea sa stiu ce inseamna Administratie Publica(Stiinte Administrative) la Facultatea de Drept? Ce poti fi dupa ce ai terminat aceasta facultate? in ce domeniu poti lucra? mersi mult, ast rasp... dau fda

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Facultatea de Administratie Publica are ca scop pregatirea functionarilor pentru administratia publica centrala si locala, asa ca poti fi functionar public in orice structura a acestor administratii - la ministere, alte organe centrale, primarii etc. Numai bine!

| Andreea_Brandus_1995 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Mai puteti da si alte exemple? E usor sau Greu sa iti gasesti loc de munca?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Andreea_Brandus_1995):

N-am alte exemple, dar sunt destule locuri de munca in administratie, problema este sa gasesti primul loc convenabil, avand in vedere ca se angajeaza multi cu pile, chiar fara studii administrative.
Nu stiu exact cum este, nu m-a interesat niciodata, eu am fost jurist si acum sunt pensionar de peste 10 ani.