| anonim_4396 a întrebat:

Imi place mult anatomia si vreau sa dau la una din facultatile: biologie, medicina generala, medicina dentara, medicina veterinara, facultatea de asistente. Problema e ca am vazut niste filmulete cu disectie la morga si mi-e tare scarba si nu cred ca o sa ma obisnuiesc cu asa ceva(nici nu vreau). in afara de medicina generala la care stiu ca se fac disectii, la restul stiti daca se fac si daca da, tot asa de multe ore ca la medicina generala, cu proba de disectie la examen?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Disecție faci în facultate, nu ca probă la admitere.
Pa, pa.

| AllinaDaniella a răspuns:

La examenul de admitere nu dai proba de disectie. Dai doar scris. La toate facultatile de acest gen: medicina generala, asistente, etc

| OnuOnulică a răspuns:

Din pacate o sa faci si disectie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiu ca disectia nu e proba de admintere, e proba in timpul facultatii.

| UsersBoss a răspuns:

Daca vrei sa unmezi medicina cred ca nu vei scapa de asta dar daca ai niste prieteni la aceste facultati poti sa-i intrebi pe ei.