| AlexX90 a întrebat:

Vreau sa ajung pilot, dar nu stiu ce sa aleg :pilot militar sau pilot civil.Stiu ca daca esti pilot civil ai 90 ore zbor pe luna, adica 3 ore zbor pe zi. Am auzit ca daca esti pilot militar stai prin avioanele armatei 1-2 ani dupa te intorci acasa, iar dupa o saptamana te duci iarasi in armata. Vreau sa stiu daca sunt adevarate lucrurile acestea.!

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Cea mai buna alegere, dupa parerea mea.

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

In ce tara treaba asta? La noi cel putin, ca pilot militar zbori intr-o luna mai putin ca un civil intr-o zi...

| AlexX90 explică (pentru KodrutZ):

Dar la care se castiga mai bine? Adica cate ore vei lucra pe zi ca pilot militar?

| KodrutZ a răspuns (pentru AlexX90):

Cite ore vei sta pe zi ca pilot militar, vrei sa zici. Nu stiu breh, daca vrei bani, dar mai ales liniste, nu te duci in armata in conjunctura actuala.
P.S. Esti 100% sanatos si te-ai interesat, macar AI PUTEA sa devii pilot, sau visezi?

| AlexX90 explică (pentru KodrutZ):

Pot sa devin, si cel mai probabil voi devini pilot civil.

| KodrutZ a răspuns (pentru AlexX90):

Cea mai buna alegere, dupa parerea mea.