| Manfred a întrebat:

Am o dilema, pilot de avioane civile sau pilot militar? Stiu ca la civil se castiga mai mult, zbori mai mult, etc, dar totusi parca pare mai palpitanta aviatia miliatara. Voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| enverhoxha a răspuns:

Dacă vrei să te distrezi, răspunsul e clar. În aviaţia civilă eşti un fel de funcţionar. Poveştile cu stewardese focoase sunt doar poveşti. Şi tipele nici măcar nu sunt frumoase de-adevăratelea.
În aviaţia militară eşti altfel decât restul. Când te uiţi la o femeie, în uniforma ta de tânăr colonel (la aviaţie se avansează repede), cade pe spate în 3 secunde. În plus, ce probabilitate există să participi la vreun război? Zero. Ieşi la pensie liniştit şi cu 15 ani mai devreme decât oamenii de rând.

5 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

pilot de avioane civile la civil se castiga mai mult, zbori mai mult, etc,

| stefan97nic a răspuns:

PIlot militar, ceea ce vreau sa ma fac si eu

| Whittyfluffy a răspuns:

Aviatia militarawinkingDar faci cum vreihappy

| vivi_8791 a răspuns:

Pilot de avion militar

| Giuly_3272 a răspuns:

Buna! stiu ca a trecut destul de mult timp de cand ai postat intrebarea, dar totusi, eu cred ca ar trebuie sa alegi ceea ce iti place si sa nu faci niciodata aceasta meserie numai pentru bani! alege ce crezi tu ca ti se potriveste! de ex. eu iubesc aviatia civila!love struck... dar sti cum e :"fiecare cu parerea lui"! mult succes in viitor si CER SENIN!