| anonim_4396 a întrebat:

Salariul cuprinde salariul de bază, indemnizaţiile, sporurile, precum şi alte adaosuri?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Venitul brut cuprinde toate cele enumerate de tine.

| darrio2007 a răspuns:

Daca se numesc adaosuri, in mod normal sunt in afara salariului brut realizat de tine.

| laSoledad a răspuns:

Salariul de baza e cel pe zilele lucrate. Atat. Salariul brut cuprinde salariul de baza, la care se adauga sporurile si alte adaosuri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Care salariu te referi tu? Unele locuri de munca iti da bonusuri separate de salariu, depinde de activitatea ta la locul de munca.