| Walhalla a întrebat:

Sall..as vrea sa dau la facultatea de jurnalism..insa nu stiu daca se merita,adica daca pot gasi un loc de munca in acest domeniu. Avand in vedere conditiile din Romania, ce parere aveti despre acest lucru? Apropo, sunt la uman-stiinte sociale.Ce facultate imi recomandati?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Toate facultățile sunt o loterie, nu am ce să-ți recomand!
www.alegefacultatea.ro
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Fă ce-ţi spune inima.
http://www.fjsc.unibuc.ro/
Te pup!

| mary4048 a răspuns:

Dupa parerea mea, a fi jurnalist(cel putin la noi), este o meserie ingrata.Scrie pe o coala de hartie impartita in doua motivele pro si contra asupra acestei meserii, si cred ca-ti vei raspunde singur. Poate doar pe analiza socio-politica sau financiara sa ai ceva sanse, dar trebuie sa fi bine documentat.La can-can-uri nici sa nu te gandesti, fiindca aia nu sunt jurnalisti, sunt mascarici.

| SexyFrumushika a răspuns:

In viata trebuie sa faci ce iti place! e alegerea ta daca inveti bine fi sigur ca o sa gasesti tu ceva!