| ReVeRs a întrebat:

Sall as vrea sa stiu si io ce face un ajutor de ospatar in detaliu.Am primit o ocazie de la cineva pentru a lucra, ca si ajutor de ospatar la Rin Grand Hotel, as vrea sa stiu totul in detaliu pentru ca am emotii foarte mari deoarece este un hotel destul de mare.Multumesc

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dă ne detalii, virsta ta, experientă, esti fată sau băiat? Ai mai lucrat in domeniu? Ca nu e usor deloc daca nu ai experientă mai bine nu te băga, acolo trebuie sa fii super rapid, sa ai nervii tari ca toti in capul tău sar daca nu servesti masa la timp, e greu de tot, trebuie sa ai conditie fizică stai multe ore in picioare si daca nu esti obisnuit/ă vei claca.

| ReVeRs explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu am mai lucrat este primul job faza este ca acum nu mai pot da inapoi pentru ca am promis ca vin, omul respectiv mi-a spus ca nu este asa de greu pentru ca eu sunt doar ajutorul adica doar o sa ajut ospatarul, acesta fiind chiar omul care mi.a propus jobul insa asta vreau sa stiu cu ce sa il ajut, el mi-a zis ca o sa vorbim cu o zi inainte sa incep (asta fiind imediat dupa sarbatori) insa sunt curios si foarte emotionat fiind primul meu job

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru ReVeRs):

Salut! I ti doresc succes, si sincer nu stiu despre ce ar fi vorba, el trebuie sa i ti explice ce sarcini vei avea tu in calitate de ajutor de ospătar, nu ai spus ce virstă ai.

| neutrino a răspuns:

Mare minune, tu cu o asemenea masina vrei sa fii ajutor de bucatar? Acesta trebuie sa spele vasele, sa curete cartofii, sa faca bucataria sa luceasca si sa fie baiatul bun la toate, in ceea ce priveste munca necalificata.

| ReVeRs explică (pentru neutrino):

Faza cu masina nu am inteles.o si nu am zis ajutor de bucatar am spus ajutor de ospatar

| neutrino a răspuns (pentru ReVeRs):

Ok, scuze, atunci vei spala si vei sterge mesele din raionul tau.

| besmartbr a răspuns:

Ajutor de ospatar sau Picol tot acolo bate, de obicei de-barasezi de pe mese. farfurii, tacamuri, pahare. etc. Duci meniul la masa