| Roby_3118 a întrebat:

Sall! As vrea si eu un raspuns, pentru a te face sofer de tir iti trebuie un liceu anume?

Răspuns Câştigător
| Makingston a răspuns:

Asculta ce-ti zic... ca zic bine.
pentru tir iti trebuie
-categira C daca il conduci fara remorca adica fara vagon
-categoria E daca conduci tirul propriu zis cu vagon...( remorca)
- si daca transporti marfa mai ai nevoie de un atestat profesional pe care il obtii tot in urma unui examen happy>

3 răspunsuri:
| Makingston a răspuns:

Iti trebuie carnetul de soferi cu gradele c + e + un atestat profesional pentru transport marfa.happy
Enjoy

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Iti trebuie doar permis si categoria b,sau c, aceia in care se afla masinile mari. Dar nu, nu-ti trebuie liceu.

| Mary_5266 a răspuns:

Nu iti trebuie doar carnetul de conducere pentru categoria respectiva happy