| hulkwirine a întrebat:

ajutati-ma va rog! ce sa aleg intre carierele sportive?
1 box - sa devin un bun boxor, imi place aceasta si mai ales faptul ca totul depinde de tine, dar nu stiu daca iti poti asiigura un viitor bun cu aceasta cariera!
2 fotbal - sa devin fotbalist, imi place fotbalul si stiu ca aici ai un viitor bun darca joci bine, insa nu-mi prea place joaca in echipa, adica atunci cind nu depinde totul de tine!

deci ce sa aleg?

3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

In primul rand se zice pugilist :p nu boxor. In al doilea rand e nevoie de talent, sigur la unul dintre sporturi esti mai bun, alege-l pe acela. Din ambele iti poti asigura un viitor bun daca esti talentat si muncitor

| adin94 a răspuns:

Salut! Eu joc fotball de cand aveam 9 ani, am 18 acum, cum sa iti explic, dupa cum poti sa observi si tu, fotbalul nostru din preafrumoasa noastra tara Romania nu e prea bun, adica liga 1 este printre cele mai slabe ligi de fotbal din lume, si asta se datoreaza din slabele investitii in fotbal si lipsa promovarii unui junior, eu joc in liga a 3-a si pot spune ca nu am cum sa ajung mai sus, nu am "spate" daca nu are cine sa te impinga, poti sa te antrenezi 20 de ani vorbind serios. In schimb boxul...la noi in tara se practica putin, si cum zici tu, totul depinde de tine de cum iti investeti talentul prin munca, si poti ajunge mare, dar foarte greu, trebuie sa ai curaj si sa fii ambitios, si daca poti, si ai ocazia, du-te afara din tara, unde sansele tale cresc uimitor happy. Multa bafta, si ma bucur ca alegi sportul ca profesie.

| DariusAdrian a răspuns:

Box