| Boboleu a întrebat:

Salut, o sa va scriu cate ceva despre mine si apoi voi imi da-ti sfaturi, bine? Deci sunt un tinerel de 15 ani, o turma de fete ma place. Joc fotbal, care incerc sa cred ca voi reusi sa ajung la cariera de fotbalist, de o perioada lungusoara stau cu spatele la fete si cu fata doar la fotbal, treaba asta ma ajuta sa fiu bun la fotbal, scoala chiar si in societate. Am si fane care vin la antrenamentele mele big grin. Stiu ca in viata poate fi ceva mai bun ca fotbalul, ceva la care nu te poti intelege insuti. Mi-e dor de o prietena pe care am iubit-o, de fapt si o iubesc, nu stiu ce sa aleg: pe ea sau sa stau numai cu capul in fotbal? sad

7 răspunsuri:
| BeYourOwnMaster a răspuns:

Pai daca iti place footbalul si te si pricepi(mai ai si sustinatoare)dc sa renunti? Parerea mea este ca poti sa combini footbalul si cu restul activitatilor.Nu trebuie sa neglijezi persoanele la care tii din cauza sportului.Incearca sa mergi in paralel cu sportul, dar sa tii pasul si cu restul activitatilor specifice vaestei.Cred ca daca o sa renunti la sport o sa regreti mai tarziu si,de asemenea, daca nu tii pasu si cu restul lucrurilor importante din viata ta(cum ar fi prietena aceea), o sa regreti la fel de mult.Sunt sigura ca poti sa te descurci si cu sportul si cu restul lucrurilor. Sper ca te-am ajutat.Bafta:*:*:*

| zelda a răspuns:

Parerea mea e sa o lasi mai usurel cu fotbalul. Le poti avea pe amandoua (si pe prietena si fotbalul) dar daca spui ca o iubesti normal ca trebuie sa o alegi pe ea. Fetele celelalte te plac pentru ca sti sa joci bine fotbal sau de ce? Trebuie sa discuti cu ea (daca ea vrea sa aiba o relatie cu tine) ca iti place mult fotbalul si nu vrei sa renunti la el. Evident vei fi si cu ea dar vei mai juca si fotbal (le poti face pe amandoua) dar asta nu inseamna ca daca o sa fi cu ea o sa te duci numai la fotbal pentru ca ei o sa i se ia de situatia asta (adica ei sa nu-i dedici deloc timp). Incearca sa-i explici clar si gandeste-te bine ce vrei de la o relatie (adica sa ramaneti doar cu numele "sunt cu x" sau sa stati si impreuna si sa iasa ceva frumos din respectiva realtie). O sa fi dezamagit apoi cand o sa te gandesti ca ai pierdut-o pe fata pe care o iubeai din cauza fotbalului.

| OnlyMilkandHoney a răspuns:

Dalaughing) Chiar esti frumos.
Asta e clarbig grinbig grin., ...eu zic fotbalul ca sa nu fiu eu geloasatongue

| Alina_4790 a răspuns:

Depinde...tu vrei sa ajungi un mare fotbalis din cate am citit ai si zis.Tu inca o iubesti pe prietena ta.Nu sti ce sa alegi.Este foarte mica sansa ca tu sa ajungi un fotbalist cunoscut :-s, dupa parerea mea. Poti sa nu alegi niciuna si sa le pastrezi pe amandoua ...nuami ca o sa mai reduci orele de andrenemente cu o ora si asa o sa fi cu prietena ta si o sa te pcupi in continuare si de fotbal
Sper ca te-am ajutat >big grin

| karlikuicsddd a răspuns:

Imi place ca esti modest laughing. Continua-ti cariera in fotball oh go on iubirea-i trecatoare happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

*ma place
* lungusoara( ce e asta, te bate profa de romana)

ai toate calitatile unui viitor fotbalist, greseli gramaticale, lauda de sine, etc etc...

| stres a răspuns:

Eu iti sugerez sa le pastrezi pe amn2 deoarece sunt unele dintre cele mai importante etape ale unui adolescent.Nu cred ca este nevoie sa alegi una dintre cele 2 ci le poti avea pe amandoua.Inceara sa iti imparti timul deoarece nu cred ca vei fi in stare sa renunti la footballwinking