| Lalex99 a întrebat:

Am 14 ani, 51 de kg si 1, 78 m. Vreau sa fac scoala de arbitri. Am auzit ca se dau probe fizice de rezistenta si viteza. Ce rezultate trebuie sa am pentru a trece probele? ( De exemplu 100m in 12 sec si 3000 m in 15 min.)

1 răspuns:
| bogdaNNN25 a răspuns:

Salut,

nu există 'şcoala de arbitir', poate 'Şcoala cu profil sportiv'. Bun, nu există X-ulescu 5, 50 şi Popescu 6, 50 se dă doar ADMIS şi RESPINS la probleme fizice care contează 50% din totalul mediei.

Dacă la voi se pune cu note (ex: 8, 50) trebuie să faci cât mai mult, dacă ai Medie mare cu cele de la examen şi 5-8 intri mai uşor, dacă unul are medie mică şi ia 8, 50 îţi dai seama că intră mai greu.

Succes!

Fundă?