| luxaees a întrebat:

Salut, am 14 ani și ma gândesc sa devin cofetar patiser. Ce liceu trebuie sa urmez? Ma gândeam la arte. Puteți sa ma informați despre liceul de arte? Cam de ce medie am nevoie sa intru... etc. Eu stau în Tecuci (Galați) și ce altfel de liceu pot sa urmez dacă ala de arte nu ma ajuta?

3 răspunsuri:
| Mirel4412 a răspuns:

Exista scoala profesionala pentru cofetar, la ce faci liceul de arte pentru patiser, ii vezi tu vreun rost?

| Alverto a răspuns:

Cofetar patiser? Cu liceu de artă? laughing E o gluma?
Poți să te angajezi fara nimic acolo, fiindcă o să fii învățat ce sa faci și cum. Eventual îți trebuie o calificare