| BoGdAneluL17 a întrebat:

Am 15 ani si vreau sa`mi incep o mica afacere de pe acum, ca pe viitor, adica dupa liceu si dupa ce o sa iau bacul sa imi extind afacerea, cu ce ma sfatuiti? Eu as vrea sa muncesc o vara pentru a investi banii in pauni, ce ziceti? sau eu stiu, in ceva care sa fie usor de intretinut si sa fie mai scump, sau orice, acum astept pareri.Multumesc!

5 răspunsuri:
| Anonymous1995 a răspuns:

La 15 ani e greu sa incepi o afacere daca nu ai deja pe cineva in lumea afacerilor,de la care sa inveti meserie, in schimb, daca ai pe cineva poti sa il ajuti pe el sa te ajute, o idee de afaceri ar fi sa cauti chestii de care parintii tai nu se mai folosesc si sa le vinzi, cum fac americanii acele "vanzari in garaj"

| Spitz10 a răspuns:

La 15 ani nu prea vad in ce ai putea sa investesti.Cel mai bine la ora actuala este sa cumperi niste apartamente si sa le inchiriezi, dar bineinteles depinde si de bani tai. Poti trai de pe chirie si nu trebuie sa muncesti.Si din bani care iti vin poti pune deoparte o suma mica si luna cu luna o sa se faca mai mare si o sa poti sa mai cumperi unul.Depinde si de apartament pentru ca s-ar putea sa trebuiasca sa le renovezi.

| AlexDu a răspuns:

La tara e foarte usor sa-ti deschizi o afarcere.
Poti creste porci vietnamezi(mananca verdeturi si cand se inmultesc nu trebuie sa le faci nimic) sau ratelaughing.

| Lorena0189 a răspuns:

Ai putea sa vinzi bratari, sa le faci tu singur. Uite poze cu ele https://www.google.ro/......ps?/search Si sunt foarte multe modele. Doar trebuie sa ai rabdare. Daca vrei sa te apuci de bratari lasa-mi un mesaj;) :D :). Sper ca te-am ajutat.

| BBCDC a răspuns:

Salut! La 15 ani, e greu. Dar nu-ti pierde nadejdia. Oamenii mici fac lucruri mari.
Daca ai vorbit de pauni, inseamna ca esti din zona rurala(la tara). Pe langa pauni poti incepe si cu iepuri belgieni. Usor de intretinut, mananca tot ce ramane din bucatarie(doar vegetale), trifoi, iarba, pana si dovleci cu tot cu vrejul de frunze. Poti sa ii vinzi pe net cu putin sub pretul celorlalti, asta ca sa atragi clientii.
Si inca niste idei: fazani, caini de rasa, si mai ai si tu inspiratie... Pa-pa.