| Maxiimuss a întrebat:

Am 17 ani, sunt din Constanta si as vrea sa ma inrolez in Marina Militara, sa dau la Academia Navala Mircea cel Batran. As vrea sa vorbesc cu cineva care este sau a fost acolo big grin Lasati un ID de messenger sau skype sa vorbim happy Multumesc.

6 răspunsuri:
| bogdan1004 a răspuns:

Daca vrei adrenalina in profil militar, nu te du la Marina, sau la Academia NAvala caci e naspa, eu zic sa mergi la 18 ani la o scoala de Subofiteri la jandarmerie.E palpitant,castigi bine, nu te plictisesti, ai un serviciu stabil, sau du-te la SIAS, BSIJ, SPIR.Iti dau id meu:bogdan_albitrul daca vrei informatii despre carierele acestea(mentionate mai sus)sau ca sa vorbim

| Maxiimuss explică (pentru bogdan1004):

Ti-am dat add acum 2 zile, dar nu mi-ai dat accept

| bogdan1004 a răspuns (pentru Maxiimuss):

Nu am mai intrat

| mixxjim a răspuns:

De ce vrei sa te inrolezi la marina militara, iti place, sau de ce? academia mircea cel batran este o facultate aproape ca oricare alta, nu-ti trebuie ceva special sa poti intra acolo, doar stiinta. academia are doua "directii" de studiu, una militara si una civila, adica pentru nave comerciale/civile sau alte meserii conexe navigatiei. si daca dai la sectia militara tot nu-ti trebuie experienta anterioara in sistemul militar, dai niste probe sportive in plus si faci in facultate ceva instructie militara.

| Maxiimuss explică (pentru mixxjim):

De mult timp vreau sa ma inrolez in marina militara. Imi place(cred ca e mostenire genetica). Esti sau ai fost inrolat?

| mixxjim a răspuns (pentru Maxiimuss):

Nu chiar eu happy daca vrei la academie insa ti-as sugera sa te concentrezi pe invatat sa intri si daca nu intri de-abia atunci sa incerci sa te inrolezi ca daca te inrolezi inainte nu mai ai timp de invatat si risti sa ratezi admiterea la academie happy succes!