| Mihai899900099 a întrebat:

Salut, am 18 ani si as vrea sa va intreb ceva... Cand eram mic mi-am rupt mana si am fost nevoit sa ma operez iar acum as vrea sa urmez cariera de politisti dar din cate stiu nu te primeste cu cicatrci...Dar daca ma duc la un medic specialist care ma poate da cu laser sau sa fac un transplant de piele? Ma lasa sa intru?

1 răspuns:
| Vali215 a răspuns:

Acest lucru îl poate spune cu certitudine numai medicul centrului medical al MAI sau al IPJ-ului de unde ai domiciliul. Semnele distinctive sunt de mai multe feluri și există o paletă largă de considerații pe această temă pe care numai un medic specialist al MAI se poate pronunța. Din ce am inteles eu nu se mai pune problema de cicatrici, conteaza daca iti afecteaza miscarile naturale acea operatie. Succes!