| Brrrskidididop a întrebat:

Salut!
Am dat examenul de bacalaureat anul trecut (promotia 2022), iar la scurt timp dupa ce mi-am ridicat diploma de la liceu, am pierdut-o.
Am mers inapoi la liceu sa fac cerere pentru duplicat, dar mi s-a spus ca abia la sfarsitul promotiei 2023 voi putea incepe procedura, deoarece nu au voie daca perioada in care a fost pierduta este mai scurta de un an de la eliberarea ei si ca oricum, inspectoratul nu o va aproba.
Eu am nevoie, totusi, de diploma si nu pot astepta pana la vara. Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| mi25 a răspuns:

Adreseaza-te cu cerere, nu verbal, Inspectoratului judetean.