| mariii2101 a întrebat:

Buna! Am pierdut diploma de absolvire 5-8(cea portocalie zimtata) si as vrea sa stiu daca pot solicita un duplicat de la unitatea de invatamant de unde am ridicat-o. Este posibil sa-mi mai trebuiasca la inscrieri la liceu/angajari?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti primi un duplicat de la scoala absolvita, platind o taxa modica.
Ai nevoie de aceasta daca vrei sa urmezi liceul sau o scoala profesionala si la angajare daca nu urmezi alta scoala in continuare.

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da poti cere duplicat, dar inainte de a cere duplicat, cauta diploma acasa, acela este un act oficial nu trebuie sa il pierzi, trebuie sa il pastrezitoata viata.