| Cristian0071 a întrebat:

Salut! Am o întrebare. Un ofițer de politie are și munca de teren sau doar sta în birou?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde de functie. Cei mai multi au si munca de teren.

| Violleta2022 a răspuns:

Are si munca de teren, pe frig, ploaie, ger, arsita, chiar nu are importanta de anotimp sau timp al zilei, daca apare un accident, crima, spargere sau eveniment, sunt convocati cu orele si stau afara cat este necesar 8-10 sau chiar 12 ore.

| Celcestietot a răspuns:

Are si munca de teren.

| mi25 a răspuns:

Majoritatea da. Nu au munca de teren cei care nu fac parte din birourile operative: financiari, juristi, medici de institutie, de mentenanta, care fac ofiter de serviciu etc.